Aed

Aed

Tuesday, September 24, 2013

Ilmeliselt soe september

Selle aasta sügise algus on olnud ilma liialdamata suviselt soe - septembri kaks esimest nädalat igapäevaselt ca +20 kraadi ja särav päike. See oli nii ootamatu ja justkui imeline kingitus - suvepikendus - vastutasuks pikale ja lumerohkele talvele.

Pildil kõik enda kasvatatud aiasaadused (17.09.13).

Tomateid on kasvuhoones veel palju - see korvitäis läheb sissetegemiseks, kuna ära ei jõua  värskelt süüa. Kasvuhoone on aga jahedate ööde tõttu niiske ja ka päeval ei tuuldu lõpuni kuivaks - seetõttu lähevad osad tomatid mädanema.

Imekombel valmivad veel ikka uued kurgid - õues ja ilma katteloorita. Pidev kurgi- ja tomatisaak on sel aastal kestnud kolm kuud. 

Kollased suured kõrvitsad on spagetikõrvitsad - nende viljaliha meenutab küpsedes spagette. Vajab ahjust küpsemist vähemalt tund. Üks retsept mul toiudblogis ka.

Viimased paprikad korjasin kasvuhoonest ära.

Peedisaak on tänavu väga hea. Harvendasin suve algul korralikult ning allesjäänud peetidel oli ruumi kasvada.

Porgandid sel aastal ussitavad; mitte kõik, aga paljud.Saak (17.09.13)

Kirjutasin mõned postitused varem, et Härjasüda meie kasvuhoones alustas uut elu ning kandis 39 vilja. Kõik viljad valmis küll ei saanud, kuna niiskus ajas mädanema, kuid siin pildil on suurim valminud viljadest. Kõrval nö tavamõõdus Härjasüda ja võrdluseks ka kirsstomat.


Black Cherry (13.09.13)

Anee kirsstomateid söömas (13.09.13)

Anee kirsstomateid söömas (13.09.13)


Kasvuhoone (13.09.13)

Härjasüda (13.09.13)

Härjasüda (23.09.13)

Korjasime spagetikõrvitsaid (14.09.13)

Hernepeenra koristamine (14.09.13)

Hernepeenra koristamine (14.09.13)

1 comment:

  1. Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke meiega ühendust selle ettevõtte e-pos (amaah.credit.offer@gmail.com) nüüd jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne nädalas.

    DO YOU NEED LOAN FOR PERSONAL BUSINESS? IF YES CONTACT OUR EMAIL ABOVE TO PROCEED WITH YOUR LOAN TRANSFER IMMEDIATELY OK.

    ReplyDelete